Znana firma bukmacherska William Hilla przedstawiała ofertę w wysokości 245 milionów funtów za przejęcie  kasyn online grupy MRG, do której należą spółki Mr Green.

Ta transakcja ma na celu, aby dostać się do międzynarodowego centrum, czyli Malty. Skąd będzie wstanie stymulować swój rozwój na nowe rynki. A przecież grupa MRG posiada licencję na sporą ilość rynków, tj.  Włochy, Danię, Irlandię, Łotwę, Maltę, a także Wielką Brytanie. Wszystko wskazuje też, że jeszcze w 2018 roku ta firma otrzyma licencję na rynek Szwedzki.

Za całą transakcję ma być odpowiedzialny Ulrik Bengtsson, główny dyrektor cyfrowy William Hill. Nie bez powodu można powiedzieć, ponieważ jest to osoba, która posiada ogromne doświadczenie w pracy z nordyckimi firmami. A przecież współpracował on z nimi, kiedy był pracownikiem Betsson.

Patrząc na prognozy  to ta transakcja ma zwiększyć przychody online grupie Wiliam Hill, z ok. 42% do 47%, przy czym przychód odsetek spoza wielkiej Brytanii ma wzrosnąć  z ok. 14% do 21%. A jeżeli zobaczymy na rozkład przychód  MRG z poszczególnych rejonów to wygląda to następująco: 40% w Europie Zachodniej, 36% w krajach skandynawskich, 21% w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej oraz 3% w innych regionach.

Grupa William Hill ma ogromne przekonanie do MRG, że posiada jeszcze spore rezerwy, mimo, że we wszystkich swoich krajach, w których prowadzi działalność notuje zyski.

_____________
Mr Green i William Hill nie posiadają zezwolenia Ministerstwa Finansów. Uczestnictwo w grach hazardowych bukmacherów bez zezwoleń grozi konsekwencjami prawnymi.

Poprzedni artykułPromocje piątkowe u bukmacherów
Następny artykułKonkurs Lechia – Legia w ForBet
Wiele od niego można wymagać, ale zaangażowaniem przebija chyba wszystkich. Człowiek robot - pracuje po 6h dziennie i ciagle mu mało. Człowiek instytucja!