Aby stać się osobą, dla której zakłady sportowe przynoszą zyski, na pewno musimy przede wszystkim umieć selektywnie wybierać zakłady sportowe, a tym samym wyliczyć prawdopodobieństwo, czy też korzystać z statystyk. Mimo, że przynajmniej teoretycznie wspomniane umiejętności posiadający gracze, ale są na minusie. Przyczyna jest tego prosta, a mianowicie popełniają podstawowe wciąż błędy. Jakie? Zapraszam do przeczytania artykułu.

Wybranie odpowiedniej stawki adekwatnej do własnego portfela

To jest chyba jeden z głównym problemów. By, obstawienie przynosiło zyski, trzeba wypracować sobie przewagę nad bukmacherem. Niewątpliwie najistotniejszym aspektem jest wiedza o danej drużynie bądź zawodniku przed rozpoczęciem pojedynku.  Jest istotne skąd uzyskamy tą informację, ponieważ może ona się okazać bezwartościowa w przypadku błędnego zarządzania pieniędzmi. Aby utrzymywać zyski z zakładów wymaga się stosowania metod wyboru stawki. To pozwoli nam uniknąć drogich przegranych, a tym samym straty naszego kapitału. Nie jest to trudne, ponieważ podczas wyboru stawki, trzeba umieć tak zarządzać kapitałem, aby podczas przegranej posiadać środki na kolejne zakłady. Można również zagrać „va bank” jednak istnieje wówczas taka możliwość, że nie możemy liczyć na stabilne, regularne zyski.

Znalezienie odpowiedniego operatora

Nie od dzisiaj wiadomo, że większość bukmacherów udostępnia, np. darmową premię, czy również i zakłady sportowe, które na pierwszy rzut oka stają się opłacalne. Jednak nie od dzisiaj funkcjonuje zasada, że nic nie ma za darmo. Gracze bardzo często nie zdają się sprawy, żeby takie oferty był opłacalne dla operatorów muszą tym samym zwiększyć swoje marże – a to wszystko wpływa na kurs zakładów. I tutaj  osoby obstawiające cyklicznie można powiedzieć, że nabierają się na ten haczyk. Trzeba zdać sobie sprawę, że nawet 1% to ogromna różnica. Więc rada brzmi: wybierać operatorów z najniższymi prowizjami.

Nadmierne zaufanie do statystyk

Można często się spotkać z stwierdzeniem, ze „statystki nie grają”. I to jest prawda. Mimo, że przed wyborem typu dokonujemy regularnego przeglądu statystyk zarówno bieżących jak i bardziej odległych to są osoby, które do nich przywiązują ogromną uwagę. Statystyki nie da się ukryć, że są to „suche liczby”. Są przypadki, w których duża licza osób przykuwa do nich ogromne znaczenie, gdzie to chociażby w piłce nożnej spore znaczenie mają również inne czynniki, jak chociażby drużyna jest zdecydowanym faworytem, a nie ma najlepszego dnia i  „obija słupki i poprzeczki”.

Regularne myślenie o przegranych zakładach

Nie od dzisiaj wiadomo, że bardzo duże znaczenie w naszym życiu zarówno prywatnym jak i zawodowym odgrywa głowa, a dokładnie psychika. I tak samą jest z bukmacherką. Trzeba przyjąć już na wstępnie, że skutecznie obstawiający gracze nie przegrywają. To jest wielki mit. Skuteczni gracze można powiedzieć, że przegrywają rzadziej, niż Ci co wygrywają, ale jak przegrają to przede wszystkim dzięki użyciu metody wyboru stawki. A dokładniej mówiąc, że w razie przegrają posiadają środki na kolejne zakłady.

Nie od dzisiaj również wiadomo, że zakłady bukmacherskie mają spory wpływ losowanie i szczęście. W związku z tym nawet najlepsze modele, czy schematy mogą czasami okazać się błędne. Jednak nie można myśleć o konieczności uniknięcia przegranej za wszelką cenę, jest z pewnością  błędem, którego z pewnością powinni uniknąć gracze.

Wyżej zostały opisane cztery można powiedzieć podstawę i na pewno najbardziej często pojawiające się błędy przez podstawowych oraz średnio – zaawansowanych graczy. Jeżeli częściej przegrywasz niż wygrywasz zastanów się, czy te błędy nie dotyczą również Ciebie.

Poprzedni artykułCzy warto obstawiać mecze w STS?
Następny artykułKonto tymczasowe już w Fortunie!!
Wiele od niego można wymagać, ale zaangażowaniem przebija chyba wszystkich. Człowiek robot - pracuje po 6h dziennie i ciagle mu mało. Człowiek instytucja!